Запорізький багатопрофільний ліцей №99

Запорізький багатопрофільний ліцей №99​

Ми робимо не все, але все, що ми робимо, - намагаємося зробити добре!

Символіка ліцею

Ліцейський прапор

    Прапор ліцею глибоко символічний, кожна його деталь говорить про діяльність ліцейської співдружності. Біле полотнище з яскравою райдужною квіткою в верхньому лівому кутку символізує здатність кожного представника ліцейського колективу до глибокого самоаналізу, самоорганізації, самопізнання, оскільки:

  • жовтий колір говорить про духовну рівновагу;
  • червоний колір – про згоду з собою;
  • фіолетовий – про єднання з навколишнім світом;
  • синій – про емоційну гармонію;
  • блакитний – про постійне прагнення до знань;
  • зелений – про моральне і фізичне здоров’я;
  • помаранчевий – про активну громадянську позицію.

Райдужна квітка на білому тлі являє собою відправну точку в життєдіяльності кожного ліцеїста. А ось якими квітами, а значить, якими почуттями, думками, переживаннями, знаннями будуть наповнені наші серця, таким і буде мир навколо нас на цьому символічному білому полотнищі.

Сова як символ мудрості, знань і ерудиції, що розсіюють темряву невігластва. Цей птах часто зображується в фірмових знаках наукових видань і книжкової торгівлі, тим більше що богиня Афіна (Мінерва) також втілювала мудрість. Нині – емблема проникливості і книжкової ерудиції. Асоціації ж сови з мають свої витоки з давніх Афін, де сова вважалася супутницею та атрибутом богині мудрості і навчання Афіни Пронойі (Провидиці). Саме в цій якості зображення сови часто зустрічається на грецьких монетах. Від афінської традиції веде своє походження і мудра сова в європейських казках і байках, і емблематичного зображення мудрості – сова, котра сидить на стосі книжок, та ідіома “вчена сова” щодо вчених, миготливих, подібно цим птахам, за товстими скельцями окулярів. (джерело